VİTALİS LIFE SORU CEVAP

 1- Cold Press nedir ve diğer meyve sularından farkı nedir? 

Cold Press, presleme yöntemiyle, sebze ve meyvelerin besinleri ile posalarını, vitamin ve minerallerini koruyacak şekilde birbirinden ayırmaktır.

Cold Press, oksidasyonu en düşük seviyede tuttuğu için sebze ve meyvelerde bulunan enzim, vitamin ve minerallerin değeri, diğer katı sıkacaklarda üretilen sebze ve meyve sularına göre çok daha yüksektir. Vücudundaki eksik vitamin ve mineralleri almak için hemen tıkla.

Sebze ve meyveler önce gıda tüzüğüne uygun bir beze sarılarak, bıçak değmeden Cold Press yöntemi ile posaları ayrılarak sıkılır. Bu yolla, saf sebze ve meyve suları, vitamin ve minerallerini 72 saat boyunca korur. Cold Press, aynı zamanda “hidrolik soğuk sıkma” olarak da adlandırılır. 

Diğer katı sıkacaklarda, sebze ve meyvelerin besin değerlerini kaybetmelerinin sebebi; bıçak darbeleri ile parçalanma ve sıkılma esnasında oluşan ısıdır.

Marketlerde satılan kutulanmış ve son kullanma tarihi olan meyve suları, çoğu zaman konsantreden üretilir. Katkı maddesi içerdikleri ve pastörize işleminden geçtikleri için besin, mineral ve vitamin değerlerini büyük ölçüde kaybederler.

Cold Press yöntemiyle üretilen Vitalis Life ürünleri ise sebze ve meyveleri soğuk sıkım diye de adlandırılan presleme yöntemiyle sıkarak üretilir, bu sayede vitamin ve minerallerini maksimum seviyede korurlar. 

 

 2- Neden Vitalis Life

Fitoterapi uzmanımız ve diyetisyenimiz Gizem Keservuran juice’larımızın içeriğini özel olarak hazırlar.

Cam şişe yada plastik şişe, tercih senin! Soğuk sıkım yöntemiyle hazırlanan juice’larımızın siparişinde cam şişe ya da plastik şişeyi seçebilirsin. Daha hesaplı alışveriş alternatifi sunan, dışarda kullanacaksan da taşıma açısından pratik olan plastik şişe opsiyonunun yanı sıra, cam şişe alternatifi de sunuyoruz

Türkiye’de bir ilke imza atarak, Transformasyonel Sağlık Koçumuz Cenk KIRAL tarafından yazılan "Juicing ile Gelen Sağlık" kitabını bir kaynak olarak sağlıklı yaşamla ilgilenenlere sunuyoruz.

Vitalis Life web sitemizden 7/24 online sipariş verebilirsin.

Diyetisyen desteğimizden istediğin an yararlanabilirsin. Uzman kadromuz, geniş ürün yelpazemiz içinde sana en uygun cleanse paketini bulmana yardımcı olur.

Ürünlerimiz; filtreleme sisteminden geçen, alkali oranı yüksek, temiz su ve Gıda Tüzüğü’ne uygun, özel dezenfektan ile yıkanır.


 3-  Detoks’un faydaları nelerdir? 

- Sağlıklı kilo vermeni ve fit bir vücuda kavuşmanı sağlar.
- Bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudun kendini iyileştirme ve yenileme süresini kısaltır.
- Enerjini artırır ve konsantrasyon bozukluklarını giderir.
- Cildi tazeleyerek daha sağlıklı bir görünüm kazandırır ve kırışıklıkları azaltır.
- Şehir hayatında alamadığın eksik vitamin ve mineralleri almanı sağlar.
- Vücudu ağır metallerden arındırarak, kronik hastalıklara karşı bünyeyi destekler.
- Vücudun PH seviyesini artırarak, asit birikiminden koruyan alkali reaksiyon oluşturur.
- Vücuttan toksinleri atarak; insülin direnci, şeker, tansiyon, otoimmün bozukluklar, alerji, migren, obezite, kalp damar ve sindirim sistemi rahatsızlıklarının iyileşme sürecini hızlandırır.
- Ruhen arınma sağlar. 

Uzmanlar, yediklerimizin yiyecekten öte, vücudumuz için birer bilgi olduğunu düşünüyor. Tıpkı virüslü bir bilginin bilgisayarımızı bozması gibi, işlenmiş gıdalar da vücudumuzu yavaş yavaş çökertiyor. Bu yüzden; işlem görmemiş, tamamen katkısız, doğal sebze ve meyve suları bizce yeryüzünün iksirleri!

Detoks, doğal sebze ve meyve suları aracılığıyla, ihtiyacımız olan vitamin ve mineral takviyesini sadece 15 dakikada almamızı sağlar. 
 

 4- Kimler Cleanse yapabilir? 

- ​Vitamin ve mineralleri doğal yollardan almak ve sağlıklı olmak isteyenler
- Şehir hayatının yoğun temposunda kendisine iyi bakmak isteyenler
- Dönemsel olarak yemeği fazla kaçıranlar, kilo verme sürecinde tıkananlar
- Bağırsak probleminden yakınanlar
- Sık uçuş yapanlar
- Kolonoskopi yaptıracaklar

“Ben de cleanse yapmalıyım” diyorsan tıkla. 

Sana en uygun cleanse paketini seçmek için ücretsiz danışmanlık servisimizden yararlanabilirsin. Dikkat: Kronik rahatsızlığı bulunanlar önce doktorlarına danışmalıdır!
 

 5- Kimler Cleanse yapmamalı? 

  • Hamileler
  • Yakın zamanda operasyon geçirmiş olanlar 
  • Bebek emzirenler ve gelişme çağındaki çocuklar 
  • Diyabet hastaları ve kan sulandırıcı kullananlar da doktorlarına danışmadan cleanse yapmamalıdır. Biz Vitalis Life olarak bu kişilere cleanse’i önermiyoruz.
     

 6- Detoks’a nasıl başlayabilirim

2-3 gün öncesinden başlayarak bol sebze, meyve, salata, balık, esmer pirinç ve glütensiz tahıllarla beslenmeye çalışın.
Bol çiğ sebze ve meyve tüketin. Sigara, alkol, siyah çay, kola ve kahve tüketiminizi en aza indirin.
 

 7- Detoks sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir? 

Detoks sürecinizi tamamlandıktan sonra, en az 2-3 gün aşağıdakilere dikkat ederek, yavaş bir şekilde katı gıdaya geçmeni tavsiye ederiz.

Balık dışında herhangi bir hayvansal gıda tüketmeyin.
Et, yumurta, tavuk ve süt ürünlerini tüketmeyin.
Glüten, işlenmiş gıdalar ve şarküteri ürünlerini tüketmeyin.
Makarna, pilav ve beyaz ekmek gibi ağır karbonhidratlardan uzak durun.


 8-  Detoks sonrası ne yemeliyim

Detoks sonrası normal beslenme sürecine dönerken, başlangıcı hafif yiyeceklerle yapmalısın. Sindirimi kolay besinleri tercih edersen alışma süren hızlanır. Sabah kahvaltısı önerimiz mümkünse mevsim meyveleri olacaktır. Öğlen ise yeşil salata ve çorba, akşamları ise buharda pişmiş sebze tercih edebilirsin. Hayvansal gıda tüketmek istersen balığı tavsiye ederiz. Tek Öğün Beslenme, Düşük Kalorili Beslenme veya Anti-aging Beslenme paketlerimizi de detoks sonrasında, beslenme tercihine ve vücudunun ihtiyacına göre seçebilirsin. Özenle hazırladığımız paketlerimiz zengin içeriğiyle detoks sonrası bünyeni koruyacaktır.


 9- Çay, kahve veya sigara içebilir miyim? 

Detoks esnasında sigara, alkol, siyah çay, kola ve kahve tüketimini en aza indirmeni tavsiye ederiz.


 10- 1 şişe kaç litre? 

1 şişe yarım litre, yani 500 cc’dir.            


 11- Neden hem plastik hem cam şişe seçeneği sunuyorsunuz? 

Vitalis Life kullanıcılarından; özellikle de juice’larını şehrin koşuşturmacasında yanında taşıyanlardan gelen talepler doğrultusunda bugüne kadar cam şişede sunduğumuz ürünlerimizi BPA içermeyen, kaliteli PET plastik şişe seçeneğiyle sunmaya karar verdik. Plastik şişe seçeneğimizle, müşterilerimize  avantajlı fiyata alışveriş olanağı sağlar, taşıma açısından pratik bir çözüm sunarız. 

Bunun yanında cam şişeden de vazgeçemiyoruz. Tümüyle doğal ve geri dönüşümlü olan camın ambalajlarda kullanımı, dünyamız ve kaynaklarımızın verimli kullanılması açısından çok önemli. Cam şişe vazgeçilmezi olan müşterilerimiz için, cam şişe opsiyonunu da mutlaka sunuyoruz. 
 

 12- 6 şişe, 1 günlük mü? 

Evet eğer besin takviyesi olarak değil, amacın detoks ise 6 şişe 1 günlük programdır. 
 

 13- Şişeleri hangi aralıklarla içiyorum? 

Şişeleri üzerinde yazan 1’den 6’ya kadar olan numara sırasına göre 2 saat aralıklarla içmelisin. Başlama saatini rutin kahvaltı saatin olarak düşünebilirsin, gece yatmadan 2 saat önce son şişeni içmeni öneririz.
 

 14- Şişeleri nerde saklamam gerekiyor ve ürünler saklanırken  içindekiler herhangi bir değişime uğruyor mu? 

Kapaklarını açmadan buzdolabında saklamalısın. Juice karışımı, içeriğinde herhangi bir katkı maddesi ve tatlandırıcı bulunmadığı için dibe çökebilir, bunun için içmeden önce çalkalamanı tavsiye ederiz.
 

 15- Juice’lar en fazla kaç gün dayanır? 

Kapakları açılmadan buzdolabında 72 saat dayanır. Sağlıklı Beslenme ve Diyet Programları ise 48 saat dayanır. 
 

 16- Juice’larda şeker veya herhangi bir katkı maddesi var mı? 

Juice’larda sebze ve meyvelerin öz suyundan başka bir şey bulunmaz.
 

 17- Juice’larda posa yok mu? 

Detoks programlarının hedefi sindirim sistemi dinlendirmek olduğu için juice’lar posasızdır. Çünkü posa, mideyi ve sindirim sistemini yorar.
 

 18- Aynı juice siparişini daha öncede vermiş olmama rağmen, şimdi tadı biraz farklı geldi neden? 

Juice’lar aynı ölçülerde hazırlanmasına rağmen, sebze ve meyvelerin tadı her defasında aynı olmayabilir, özellikle mevsim geçişlerinde tadın değişkenlik göstermesi çok normaldir.
 

 19- Gluten alerjim var veya glutensiz besleniyorum, Glutensiz Juice içebilir miyim? 

Evet! Vitalis Life juice’larda gluten bulunmaz. Sağlıklı menülerimizden veya atıştırmalıklarımızdan alacaksan, bu ürünlerimizin içeriklerine bakmalısın. 
 

 20- Öğün veya ara öğün olarak içsem, sıvı beslenmesem gün boyu faydası olur mu? 

Gün içinde, ara veya ana öğünlerde içeceğin tek bir şişe, kilo vermene ve sindirim sisteminin dinlenmesine olumlu yönde katkı sağlar.  
 

 21- Hangi öğünde hangi juice’ı içmeliyim? 

Kahvaltı: Yeşilim, Matcha Yeşil Çay ve Spirulina Yeşil bol koyu yeşil yapraklı sebze içerikleri ile sabah kahvaltısı yerine içilmesi en uygun olanlardır. Ama daha proteinli bir kahvaltı istiyorum diyorsan, içerdiği yüksek protein ile Favori Protein, Cold Brew Kahve veya Kakao Badem ile güne başlayabilirsin. 

Ara Öğün: İçerdiği meyve karışımlarından dolayı, Fresh Sarı, Çilekli/Muzlu Badem Shake, Turunç veya Antioks’u ara öğün olarak tercih edebilirsin. 

Öğlen Yemeği: Turunç veya Yeşilim, mineral ve vitamin zenginliği açısından öğlen yemeği için uygun olup; katı grubumuzdan Kinoa salatamızla veya Karabuğday Salatamızla Fresh Sarı veya Antioks, birlikte ideal bir öğlen yemeğidir.  

Akşam Yemeği: Akşam da arınma tavsiye ettiğimiz için Yeşilim ve Fit Yeşil veya Zinde idealdir. Proteinli ve doyurucu bir akşam yemeğim olsun dersen Favori Protein veya badem sütlü Mineral Deposu tavsiyemizdir.

Spor Öncesi ve Sonrası: Güçlü ürünümüz, NBA oyuncularının antrenman öncesi ve sonrası içtikleri ile içerik olarak aynıdır. Kaybettiğin enerjiyi almak için Güçlü, Fresh Sarı ve Antioks’u tavsiye ederiz.

Proteini almak içinse Favori Protein, Mineral Deposu ve Kakao Badem idealdir.
 

 22- Kaç günlük Cleanse Programı ile başlamalıyım? 

Tam bir arınma sağlamak istiyorsan 3 gün ile başlamanı öneririz. 
 

 23- 1 günlük Cleanse Programı bir işe yarar mı? 

Kesinlikle 3 günlük Cleanse programı tam bir ideal temizlik sağlar. Ama 1 günlük programda bile vücut ödem atar, alkali dengesini düzenler, vitamin ve minerallerle beslenir. 1 günlük Cleanse programları özellikle haftada bir ya da iki haftada bir düzenli yapıldığında çok daha etkili olur. 3 günlük Cleanse programlarını ise aylık tekrarlamak idealdir.
 

 24- Hangi Cleanse Paketi ile başlamalıyım? 

Daha önce detoks yapmadıysan, vücudunu hazırlamak adına juice’ların yanında raw – vegan – glütensiz katı gıdalar içeren Tek Öğün Diyet Beslenme paketimizle bir başlangıç yapabilirsin. Sadece sıvı ile günümü geçirebiliyorum diyorsan, Temel Cleanse veya Gelişmiş Cleanse tam sana göre! Ben bu işte ustayım diyorsan, Mega Cleanse senin için ideal. Ben detokstan keyif almak istiyorum diyorsan en seviceğin lezzetler ve yeni juiceları içinde bulucağın Soft Cleanse senin için.
 

 25- Standart cleanse paketlerinde ve juice içeriklerinde istediğim değişikliği yapabiliyor muyum? 

İstediğin Mix Paketi kendin hazırlayabilirsin. Unutma, set yapısından çıkmış olacağın için farklı fiyatlandırılacaktır. 
 

 26- Kilo vermek için hangi programı uygulamalıyım? 

Programların ana hedefi kilo vermek değil, toksinlerden arınmak unutmayalım. Ama kilo vermek isteyenlere, kalori değeri düşük olan Mega Cleanse paketimizi öneririz. Hem juice hem de katı gıdalarımızdan bir arada yararlanmak istiyorsan, Sağlıklı Beslenme ve Diyet Paketlerinden Düşük Kalorili Diyet Beslenme tam sana göre!

 

 27- Hangi program ile kaç kilo veririm? 

Verilen kilo metabolizmaya göre değişkenlik gösterir. Kişi, genellikle 3 günlük cleanse programlarıyla 2 kg ile 5 kg arasında bir değerde kilo verebilir. Hiç kilo verilmeyen durumların da olduğunu unutmamak gerekir. 
 

 28- Ne kadar sıklıkla Cleanse Programı yapmalıyım? 

3 haftalık normal beslenmeden sonra tekrar 3 günlük Cleanse Programı yapabilirsin. Ama her hafta 1 gün de programı rutin olarak tekrarlayabilirsin. 
 

 29- Cleanse Programı esnasında acıkacak mıyım? 

İlk gün açlık hissedebilirsin, bu çok normal. Eğer açlık hissedersen tanesiz bir çorbayla ilk günü destekleyebilirsin. 2. ve 3. günlerde süreç normale dönmeye başlar; sen sadece çiğneme dürtüsünü psikolojik olarak hissedersin.
 

 30- Cleanse Programı sırasında spor yapabiliyor muyum? 

Program esnasında ağır sporlardan kaçınmalı, hafif sporları tercih etmelisin. Yürüyüş, pilates veya yoga ile programı destekleyebilirsin. Sporcular için oluşturduğumuz, kalori değeri daha yüksek sağlıklı katı gıda içeren Sportif Diyet Beslenme Programımızı incemek ister misin?
 

 31- Detoks belirtileri nelerdir? Rahatsızlık duyacak mıyım? 

Daha önce detoks yapmadıysan, vücudunu şöyle düşünebilirsin;

Hiç temizlik yapmadığın bir odaya giriyorsun, haliyle sen odaya girince o tozların hepsi ayağa kalkacak! Aslında vücudunda da aynı işlem oluyor, toksinler hareket etmeye başlayınca; baş ağrısı, mide bulantısı, kusma   gibi durumlar çok az da olsa ortaya çıkabiliyor. Ama 2. ve 3. gün bu belirtiler azalıyor ve hayat normale dönüyor. Detoks’tan sonra ise hafiflemiş hissedersin, cildin parlaklık kazanır ve enerjin artar. 
 

 32- Tuvalet sıklığımda bir değişiklik olacak mı? 

Yoğun sıvı tüketimi sebebiyle ve toksinleri vücut idrar yoluyla attığı için sıklıkla tuvalete gidebilirsin. Ayrıca, bağırsak sistemin her zamankinden farklı çalışabilir, renk değişikliği de olabilir, bu da kaygılanacağın bir durum değildir. Ama renk değişiminin uzun sürdüğünü düşünüyorsan doktoruna danışmanı tavsiye ederiz .
 

 33- Cleanse  sırasında vitaminlerimi ve ilaçlarımı almaya devam edebilir miyim? 

Bu konuda doktoruna danışmanı öneriyoruz veya kullandığın ilaç veya yaşadığın rahatsızlık türünü bizimle paylaşırsan, diyetisyenimize danışıp sana yardımcı olmak isteriz.
 

 34- Sipariş verirsem teslimatım ne zaman gelir? 

Aynı gün içinde saat 16.00’ya kadar verilen siparişleri en erken ertesi gün sabah 07.00-10.30 arasında teslim alabilirsin. Teslimatı sabah aldıysan, cleanse paketine aynı gün başlamanı tavsiye ederiz. Akşam teslimatını tercih edersen, teslimat saatlerimiz 19.00 – 22.30’dur. Teslimatın akşam saatlerinde geldiyse, detoksa teslimat akşamında değil ertesi sabah başlamanı tavsiye ederiz. İçeriğinde katı gıda olan Sağlıklı Beslenme ve Diyet Paketlerimiz içinse en az 48 saat önceden bize haber vermelisin. Satın Alma ve Teslimat bölümüne göz atabilirsin.


 35- Kuryenizin telefonunu duymadım, paketim şimdi nerede? 

Teslimat esnasında size ulaşamadığımız takdirde, kuryemiz 5 dakika bekledikten sonra bir sonraki adrese geçer ve paketin Maslak Atölyemize geri gelir. Bu yüzden özellikle teslimat beklediğin saatlerde ulaşılabilir olman veya bize alternatif bir telefon numarası bırakman çok önemli. Atölyemize geri gelen teslimatını, kendin gelip alabilirsin veya bir sonraki servisimizde, 25 TL ekstra kurye bedeli ile teslimatını istediğin adrese tekrar yollarız.


 36- Kargo ücreti var mı? 

İstanbul'daki çoğu semt için 100 TL ve üzerindeki siparişlerde ürün teslimatları bedava. Ekstra teslimat ücretini öğrenmek için bizleri arayabilir veya info@vitalislife.com a e-mail atabilirsin.


 37- Teslimat bölgeleri neresi? 

İstanbul'un her semtine teslimat yapıyoruz . 


 38- Ürünümü kendim gelip alabilir miyim? 

Evet! Hem de %5 gel-al indiriminden faydalanmış olursun.                        


 39- Siparişimi iptal edebilir miyim? 

Satın alınan ürünlerin ve programların iptalinde, istisnai durumlar dışında geri ödeme yapılmaz. Ancak söz konusu iptal, teslimat tarihinden en az 2 gün öncesinden bildirildiği takdirde, başka birine devredilebilir veya kullanımı daha sonraki bir tarihe ertelenebilir.

Satın alınan ürünlerin ödeme işlemi tamamlandıktan sonra 1 yıl içerisinde kullanılmazsa, iptal edilir.


 40- Ödemeyi nasıl yapıyorum? 

Online olarak www.vitalislife.com dan, havale ya da kredi kartıyla 7 gün 24 saat sipariş verebilirsin. Ayrıca,  siparişini 09:00-16:00 saatleri arasında 0212 286 38 62  veya 0 532 473 59 56 no’lu telefonları arayarak, havale veya mail order yoluyla yapabilirsin. Sadece siparişe göre üretim yaptığımız için önceden ödemeni yaparak siparişini konfirme etmen gerekir. Sipariş vermeden önce Nasıl Sipariş Veririm? bölümüne mutlaka göz atmalısın.